Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Info

Role dobrého učitele ve třídě

Rozhovory

Anotace

Učitel dnes již nemůže dávkovat všem žákům či studentům stejné kvantum poznatků a očekávat, že se každý přizpůsobí - někteří počkají, jiní se doučí doma. Individualizace způsobů a forem výuky znamená z hlediska učitele poctivé přijetí faktu, že děti se učí rozdílnými způsoby, osvojují si dovednosti různou rychlostí a v různé kvalitě, mají odlišné vzdělávací potřeby, zájmy, hodnoty, zkušenosti. Pokud tuto skutečnost učitel přijme, musí revidovat svoji roli ve třídě a používat jiné metody výuky než v tradiční škole. Musí se vydat cestou individualizace výuky.

Licence

Příspěvek je publikován pod licencí Creative Commons BY-ND
Komentáře RSS komentářů odkazu
Vložil/a: Veronika MandákováVloženo: 20. 01. 2013 21:28


Dobrý večer,

moc se mi líbí váš příspěvek o výuce ve škole.

Pracuji ve školce, kde připravuji předškoláčky do školy. Sháním každou inspiraci pro to,aby děti byly vhodně připravené a přitom nebylo opomenuta jejich osoba.( Lidksé chování které v nynější době chybí i dospělím).

Chtěla bych se zeptat zda se metoda přirozené výuky s inspirace pro výuku dá někde shlédnout. Zda má název, nebo či jsou nějaká školení . Vím,že je to z části i lidská schopnost naslouchat dětem. Spíš hledám inspiraci pro činnosti.

Snad mě pochopíte.

Moc vám děkuji.

Veronika 

Vložil/a: Lenka ŘíhováVloženo: 21. 01. 2013 20:55

Možná by na vaše otázky odpověděla publikace Respektovat a být respektován od paní Jany Nováčkové. V její nabídce jsou i různé semináře a kurzy http://www.respektovani.com/

 

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejprve přihlásit.

Hodnocení videa
Do oblíbených Přidat komentář Kód pro vložení